O nas
Parking
Toalety
Karta stałego klienta
Możliwy transport

Poznaj historię Naszej Szkółki

Nasze gospodarstwo szkółkarskie powstało w 1989 r. choć pierwsze próby rozpoczęliśmy w 1982 r. po ukończeniu szkoły ogrodniczej. Dwu hektarowe gospodarstwo pozwoliło Nam rozwinąć produkcję pnączy oraz materiału iglastego. W latach 1990 powiększyliśmy produkcje szkółkarską do obszaru 10 ha, produkującą drzewa alejowe, rośliny żywopłotowe oraz rośliny okrywowe.

Od roku 2000 rozpoczęliśmy produkcję materiału szczepionego takiego jak: jodły, sosny, świerki, modrzewie oraz dużo gatunków roślin liściastych. Nasz asortyment sprzedajemy na rynek polski oraz głównie do państw Europy Wschodniej, Czech i Słowacji.

Na terenie gospodarstwa szkółkarskiego posiadamy punkt detaliczny, oraz liczne ogrody pokazowe. Co roku uczestniczymy w wystawach krajowych oraz zagranicznych "Flora Olomouc".

Od 2002 roku organizujemy wraz z zaprzyjaźnionymi szkółkami "Dni Otwarte": w połowie września 3-dniowa edycja "Babie lato", która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród amatorów ogrodów i miłośników roślin. Organizujemy również na początku lipca pod hasłem "Zielone Wakacje" dni otwarte wraz z szkółkarzami z południa Polski.

Nasze gospodarstwo to typowy przykład gospodarstwa rodzinnego. W ostatnich latach wprowadziliśmy nową interesująca specjalizacje- uprawę liliowców. Na rynek zostało wprowadzone ponad 100 nowych odmian. Od kilku lat uczestniczymy w wystawie liliowców w Ogrodzie Botanicznym w Wojsławicach -Hameromania.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Naszego gospodarstwa

Galeria naszej szkółki

Wirtualny spacer

Aktualności

Poleć nas
Znajomym

Uzupełnij pola i zatwierdź przyciskiem "Poleć nas"